עמי סלנט

עמי סלנט

יום שבת, 16 ביולי 2016

4 דברים שגילינו היום באינטרנט, 16 ליולי 2016

                                         


פסל הנערה עם הדולפין , לונדון 
  הפסל הוא משנת 1973 
הפסל : David Wynne


Girl with A Dolphin fountain, London, England. Located on the north bank of Thames, just by Tower Bridge. 
  החלון העגול של חדר רב- החובל באונייה קווין מרי 2


קווין מרי 2 (באנגליתRoyal Mail Ship (RMS) Queen Mary 2) היא אוניית נוסעים אוקיינית של חברת הספנות קונארד ליין. היא נושאת את שמה של אוניית קודמת של החברה, "קווין מרי". 

בזמן בנייתה, ב-2003, הייתה "קווין מרי 2" אוניית הנוסעים הארוכה, הרחבה והגבוהה ביותר שנבנתה מעולם, ועם תפוסה ברוטו של 151,400 טון גם הגדולה ביותר. באפריל 2006 היא איבדה את בכורת התפוסה לאונייה "פרידום אוף דה סיז" (Freedom of the Seas) של חברת הספנות "רויאל קריביאן אינטרנשיונל" (Royal Caribbean International) שתפוסתה ברוטו 158,000 טון, אך נותרה אוניית הנוסעים האוקיינית (בניגוד לאוניית תענוגות) הגדולה ביותר שנבנתה אי פעם. 

אף אוניית נוסעים לא עולה עליה בגובהה, אורכה ורוחבה בקו המים. היא מתהדרת ב-15 מסעדות ובארים, חמש בריכות, קזינו, אולם ריקודים ופלנטריום.

Cunard Queen Mary 2 Britannia Dining Room


למידע נוסף 


 לצ'ה - איטליה, Lecce Basilica di Santa Croce

הבזיליקה של סנטה קרוצ 'ה ..

כנסיית הצלב הקדוש הושלמה בשנת 1695. באמצעות, בין היתר, בתים מיהודים שגורשו מלצ'ה בשנת 1510. הבנייה נמשכה מאתיים שנים.

חזית הכנסייה מעוצבת בהידור רב ומעוטרת בבעלי חיים ודמויות גרוטסקיות


לצ'ה  באיטליה , הפרובינציה הדרומית ביותר, נמצאת בחצי האי פנינסולה ומוקפת על ידי הים האדריאטי והים היווני מרכזה של העיר לצ'ה נמצאת העיר העתיקה, עם רחובות ציוריים ושפע של מבנים, הבנויים בסגנון בארוק מיוחד לאיזור.

בין האטרקציות החשובות: כנסיית הצלב הקדוש מבנה יפהפה בסגנון הבארוק. בנייתו החלה בשנת 1353 והושלמה בשנת 1695. 


הכנסייה בנויה מאבן לצ'ה, אבן גיר מקומית רכה, המתאימה לפיסול, ומעוטרת בפסלים דמויי בעלי חיים, ירקות ודמויות גסות, שמשייכים אותם לדמויות מוסלמיות, כנקמה על כך שהמוסלמים נלחמו במקומיים. החלונות מעוטרים בפסלי ורדים גדולים. 
כפרים בריטיים שלווים :  Clovellyקלובלי, דבון (Clovelly, Devon)


במחוז דבון שוכן כפר קטן יפהפה זה, שהפך ליעד תיירותי בולט במיוחד בזכות האופי השונה והייחודי שלו משאר הכפרים האנגליים המוכרים. הרחוב הראשי של הכפר, שהיה בעברו כפר דיג, מרוצף באבני אבן לנוחות ההולכים, אך הוא תלול מאוד, היות והכפר בנוי על שסע צוק גבוה ממנו משתקף נוף מדהים לים. את הכפר עוטף יער חורש צפוף ועבה, וגם בו אסורה כניסה למכוניות – במקומם תוכלו להתנייד על חמורים רתומים לעגלות, שבדרך כלל עסוקים בהעלאת סחורות מלמעלה למטה ולהפך בסמטאות הצרות של הכפר. 
Lobster Pots At Clovelly Quay


תגובה 1: