עמי סלנט

עמי סלנט

יום שישי, 12 בינואר 2018

פסטיבל הקרח ה34 בעיר חרבין בסין
34rd Harbin International Ice and Snow Sculpture Festival

לפני שבוע ( 5 בינואר 2018 ) נפתח בעיר חרבין בסין הפסטיבל ה34 לפיסול בשלג.
בהמשך הסקירה ליקטנו צילומים מרהיבים מהפסטיבל המרהיב המתקיים השנה בטמפרטורה של 24 מעלות מתחת לאפס.
כל שנה, סביב חודש דצמבר, מתחילה המולה בחרבין (Harbin), העיר הגדולה הצפונית ביותר בסין (צפון-מזרח ליתר דיוק) ובירת מחוז היילונגג'יאנג (Heilongjiang) במהלך תקופה זאת שוקדים כ-7,000 אמנים בפיסול בקרח על הכנת פסטיבל החורף הגדול בעולם, ותסמכו על הסינים שהם מתכוונים ל"גדול" בצורה הכי מרשימה שיש. מאז 1985 נערך הפסטיבל בעיר, ש'נהנית' מטמפרטורה של 20 מעלות מתחת לאפס בתקופת החורף (לא פלא שזכתה בכינוי "עיר הקרח"), והמראות שלו רק הולכים ומשתפרים.
לא פחות מ-15 אלף איש עובדים כ-16 יום על מנת להרכיב את פסלי הקרח והשלג העצומים, שפזורים על פני שני מתחמים גדולים וגם באתרים בעיר עצמה. את הקרח מנסרים מנהר שונגהואה (Songhua), שנמצא בקרבת העיר, והוא מועבר בלבנים גדולות לאזור העבודה. מהקרח השקוף מפסלים ארמונות, קתדרלות וגשרים בגודל מלא, כמו גם פסלים נהדרים מקרח ושלג בשלל נושאים (בודהה זוכה לייצוג מכובד) ומגלשות לאמיצים שביניכם.

 


העיר חרבין, הנמצאת במחוז היילונגג'יאנג בצפון מזרח סין, מקיימת מדיי שנה את פסטיבל הקרח והשלג. הודות לקור השורר במקום, שנע בין מינוס 15 עד מינוס 35 מעלות, ניתן להקים פסלים ומבנים מקרח ושלג וזה נושאו של הפסטיבל, בו משתתפים אמנים מכל העולם

הפסטיבל נמשך מתחילת חודש ינואר ועד לסוף פברואר או תחילת מרץ, אז מזג האוויר מתחמם והקרח נמס לאיטו. שיא הפסטיבל הוא בראש השנה הסיני, שנחגג בינואר (התאריך נקבע על פי מועד ירח, ניתן להתעדכן באינטרנט), אך לאורך כל הפסטיבל מגיעים אל העיר תיירים רבים. רוב התיירים הם סיניים, כך שכמעט ולא פוגשים פנים מערביות ברחוב

השנה זכה הפסטיבל לנושא "שלג וקרח פורחים בגן, עולם מופלא", וטקס הפתיחה הרשמי שלו נערך ב-5 בינואר 2018 במרכז הירידים של חרבין. הפסטיבל צפוי להימשך עד סוף פברואר, במידה והטמפרטורות יאפשרו זאת.
מאות אלפי תיירים באים כבר בחודש דצמבר בקור החורפי של מינוס 10 עד 20. הם באים לחזות בעשרות אמנים ואלפי עוזריהם המפסלים בתים ומבנים, דמויות ענק, קתדרלות של קרח וקשתות ענקיות ועוד. בחלק ניכר מהפסלים מוצבת תאורה מרשימה שהופכת את גושי הקרח לקסומים עוד יותר ומזמינים לצפייה בלילה
גושי הקרח המשמשים כחומר גלם בפסטיבל נחצבים במסורים מפניו הקפואות של נהר שונגהואה (Songhua) שבקרבת העיר.

 פסלי הקרח משתמשים במסורים, מפסלות ודקרים על מנת לעצב את יצירותיהם. נעשה שימוש גם במים מטוהרים על מנת ליצור משטחי קרח שקופים.

היצירות בפסטיבל מקושטות באמצעים מן המסורתי (כמנורות קרח) ועד המודרני (קרני לייזר). נעשה שימוש רב במקורות אור בצבעים שונים, המקנים מראה מרהיב לפסלים, במיוחד בשעות הלילה.

בין היצירות שפוסלו במהלך השנים בפסטיבל נכללו פסלים של מבנים בסגנונות ארכיטקטוניים שונים, פסלי אנשים ופסלי בעלי חיים ויצורים מיתולוגיים.

פסטיבל חרבין הבינלאומי לפיסול בקרח ושלג – ויקיפדיה

 

 

 

מקור וקרדיט לצילומים:Harbin ice and snow sculpture festival – in pictures | World news | The ...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה