עמי סלנט

עמי סלנט

יום רביעי, 28 בפברואר 2018

חגיגות המרדי גרא בניו אורלינס ,פברואר 2018

הרובע הצרפתי של ניו אורלינס הפך השנה בחודש פברואר ( 4- 14 לפברואר 2018)  למוקד של חגיגות ססגוניות וחסרות רסן ומסיבות פרועות . 

הקרנבל בניו אורלינס הידוע בשם  מארדי גרא ( Mardi Gras   בצרפתית יום השלישי השמן ) הגיע השנה בניו אורלינס לשיאים של יופי ושמחה .
הקרנבל הנפלא של של ניו אורלינס החל את דרכו בשנת 1857 ע"י גולים צרפתים . זו הייתה תקופה של נשפי מסכות של החברה הגבוהה הצרפתית בניו אורלינס.
אחד המאפיינים של קרניבל המארדי גרא בניו אורלינס הם מחרוזות החרוזים הצבעוניות אותן עונדים אלפי המשתתפים בקרניבל וגם ניתן לראות אותם  בחזיתות הבתים ברובע הצרפתי ועל גבי הגדרות אשר לאורכם עוברים המצעדים .
במרוצת השנים החרוזים הפכו גדולים יותר ונוצצים יותר, ואפילו התפתח מעין צו אופנה הקובע אילו מחרוזות יושלכו בכל שנה
יש תהליך סמלי ואתנוגראפי של חיזור במהלך המצעדים כאשר גברים ניצבים עם מחרוזות צבעוניות על גבי המרפסות .  נשים הצועדות במצעד  מבקשות מגברים מחרוזות צבעוניות .
 "נשים, שעוברות ברחוב בורבון, חושקות בשרשראות, אך אויה? כיצד תוכלנה להשיג שרשראות לרוב מאותם גברים? נשים אלה, אשר אינן לובשות את הפריט המסורבל הנקרא בפי כל חזיה, נאלצות להרים את חולצותיהן ולחשוף את החזה, אזי נופל עליהן מבול של שרשראות מכל הסוגים והמינים, שמחות בחלקן, הן אוספות אותן, תולות על הצוואר וממשיכות הלאה, אל המרפסת הבאה " ( מקור ) .
מיליוני מחרזות צבעוניות נמכרות בחודש פברואר כל שנה בניו אורלינס.
מאפיין אתנוגראפי נוסף של חגיגות המארדי גרא הם תזמורות כלי הנשיפה הצועדות בעיר במהלך הקרניבל. חלקן תזמורות ג'אז מעולות.

 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה