עמי סלנט

עמי סלנט

יום שלישי, 14 במרץ 2023

חגיגות פסטיבל HOLI בהודו במרץ 2023

 

 כמה צילומים מרהיבים מחגיגות פסטיבל HOLI  ברחבי הודו , החגיגות החלו ב8 במרץ ונמשכות שבוע ימים

 פסטיבל ההולי, או בשמו המלא ההוליקה, הוא אחד הפסטיבלים הגדולים בהודו  ובנפאל , וללא ספק הצבעוני שבהם. ההולי נחגג על ידי בני דת ההינדו   ובני הדת הסיקית בסוף חודש מרץ, לקראת האביב, ומסמל את השחרור מן החורף. ההינדים חוגגים את פוריותה של האדמה ונפרדים מהחורף. בנוסף להיותו חג אביב, להולי יש גם משמעות דתית, והוא נועד להנציח אירועים מן המיתולוגיה ההודית.

 הולי (Holi) הוא אחד הפסטיבלים המפורסמים והפופולריים ביותר בהודו ובנפאל. הוא נחוג יום אחרי ליל הירח המלא של חודש פהאלגונה (Phālguna) – בחודש מרץ ומציין את סוף החורף כסמל לניצחון הטוב על הרע. המשתתפים בפסטיבל שותים בהנג (מריחואנה מעורבת בחלב חם), מתרוצצים ברחובות וזורים זה על זה אבקה בצבעים עזים (גלאל).

בכל מקדש הינדי בהודו נערך פסטיבל. בדרך כלל מוציאים החוצה ביום הפסטיבל את פסל האל הנמצא בתוככי המקדש, נושאים אותו על כפיים בתהלוכה ברחוב והמאמינים סוגדים לו. אלים ממין זכר נלקחים לעיתים קרובות אל פסלי בנות זוגם, ושם משעשעים אותן בשירים, בריקודים ובמזמורי הלל כרצון לגשר על הפער ביניהם. דם של קורבנות מוגש כמנחה לאלות דוגמת קאלי ודורגא.

 מספר ימים לפני הפסטיבל אוספים בכיכרות העיר ערמות עצים וענפים, ובערב לפני החג מדליקים מדורות ענק ורוקדים סביבן.

 החנויות נסגרות לרגל הפסטיבל וכל הרחובות מתמלאים באנשים הודים ותיירים כאחד, ומתיזים את הגלאל בשילוב של מים על כל עובר ושב ללא הבדלי דת ומעמד.

לסקירת הצילומים המרהיבים בבלוג " איים בזרם"  החדש בעריכת עמי סלנט

https://tinyurl.com/2p89pwvp 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה