עמי סלנט

עמי סלנט

יום שבת, 11 ביוני 2016

עיירות ימי הביניים : סאלוצו , איטליה

Saluzzo 


סאלוצו ששוכנת על גבעה במחוז קונאו, במרחק כ-60 קילומטר מטורינו, היא אחת העיירות המקסימות ביותר בחבל פיימונטה כולו.

 זוהי עיירה ימי ביניימית רומנטית עם סמטאות אבן מתפתלות ובתים עם גגות רעפים אדומים. בעיר כמה כנסיות עתיקות מהמאה ה12 ורחובות עתיקים קסומים.

בסאלוצו הייתה קהילה יהודית קטנה עד מלחמת העולם השנייה , את הקהילה ייסדו בעיקר מגורשי ספרד שהגיעו אליה ממחוז פרובאנס שבדרום מזרח צרפת. 

כמה מיהודי המקום הוסתרו  במלחמת העולם השנייה במרתפים על ידי שכניהם  האיטלקים הנוצרים . חלק מהיהודים הצטרפו לפרטיזנים המקומיים , אבל מרביתם , לצערנו,  נשלחו ע"י הנאצים להשמדה.
כתובה של משפחה יהודית בסאלוצו בדרך לסאלוצו , כק"מ  מהעיירה 

חבל פיימונטה שוכן בצפון-מערב איטליה, בסמוך לצרפת ולשווייץ, ומוקף משלושה מצדדיו בהרי האלפים. החבל, שבירתו היא טורינו, הוא הגדול ביותר בשטחו  באיטליה (אחרי סיציליה) ואחד העשירים במדינה, ונראה שהוא אוצר בתוכו את כל הטוב שיש לאיטליה להציע.

נופים מרהיבים שכוללים הרים מושלגים, גבעות מכוסות כרמים, נהרות (כאן נמצאים מקורותיו של נהר הפו, הארוך בנהרות איטליה) ואגמים; עיר בירה אלגנטית והדורה עם פיאצות מפוארות ומוזיאונים נהדרים; עיירות ימי ביניימיות מקסימות; אתרי סקי שוקקים, יין משובח (המחוז הוא אחד מיצרני היין הגדולים באיטליה) ואוכל מהטובים ביותר באיטליה כולה.

על אף שיש כאלה שטוענים שפיימונטה היא כמו טוסקנה רק ללא המוני התיירים, לכל אחד מן האזורים האלה יש ייחוד משלו. למרות הדמיון לטוסקנה, המיקום בצפון איטליה ניכר בפיימונטה בבירור, עם נופי האלפים שניבטים מכל פינה וההשפעות הבולטות של איטליה ושווייץ השכנות.הבאר העתיקה בסאלוצו

אהבנו מאד את הטקסטורה של הצילום הזה 

  
ואם כבר הגענו לסאלוצו אז הנה עוד כמה צילומים של מבני ימי הביניים ורחובות עתיקים במקום :

אחד הרחובות העתיקים בסאלוצו

   
  חלונות טיפוסיים בסאלוצו


  דלת עץ טיפוסית באחד מרחובות סאלוצו

   
  


עוד צילומים של העיירה סלאוצו 

 המבנה העתיק של ביה"ס למוסיקה בסאלוצו , אחד המשובחים באיטליה אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה