עמי סלנט

עמי סלנט

יום חמישי, 31 באוגוסט 2017

העיר קוודלינבורג, גרמניה ,המקדש הנאצי להיינריך הראשון בימי הרייך השלישי
Quedlinburg, Germany

קוודלינבורג (בגרמנית: Quedlinburg) היא עיר בהרי הרץ במדינת סקסוניה-אנהלט בגרמניה. המרכז העתיק של העיר מימי הביניים הוכרז כאתר מורשת עולמית ב-1994.

היסטוריה

העיר מוזכרת לראשונה בתיאור נחלותיו של היינריך הראשון, מלך גרמניה מ-922, היינריך הראשון הקים במקום את המבצר. לאחר מותו ב-936 ייסדה אשתו, מתילדה הקדושה, מנזר נשים לחינוך בנות אצולה בגבעת המבצר. יורשו של היינריך הראשון, אוטו הראשון, קיסר האימפריה הרומית הקדושה, הפך את העיר למשכן פלטין של האימפריה הרומית הקדושה. באותה עת נוסד גם מנזר גברים בעמק.

ב-1426 הייתה העיר לחברה בברית ערי הנזה. העיר ידעה מתח מתמיד בין המנזרים, ששאפו לעצמאות ניהולית, לבין הרשות המקומית האזרחית. ב-1477 הוצאה העיר מברית ההנזה והפכה לכפופה לנסיך הבוחר מסקסוניה. ב-1539 עברו העיר והמנזרים ללותרניזם.

בתקופת גרמניה הנאצית הפכה העיר ובפרט המבצר והמנזר למקדש נאצי להיינריך הראשון, בחסות היינריך הימלר, שהעריץ את השליט הקדום. הנאצים ניסו ליצור סביב היינריך דת חדשה שקוודלינבורג תהיה אחת מערי הקודש שלה, תוך דיכוי אנשי הדת המקומיים וסגירת הקתדרלה.


הימלר, יחד עם אחרים במפלגה הנאצית, אימץ השקפת עולם פגאנית אלילית. בדמיונו חזר לתקופות עתיקות של העמים הנורדים, ובפועל קידם את עבודת האלילים העתיקים אודין ותור, וביסוס המנהגים השבטיים העתיקים בכל רחבי הרייך.

 בשם אלילות זו, בנוסף לרדיפת היהודים, רדף את הנצרות, כלא ורצח כמרים ותקף כנסיות 

ב-1949 הייתה העיר לחלק ממזרח גרמניה עד 1990.

קוודלינבורג – ויקיפדיה

 

הנה לקט צילומים של העיר קוודלינבורג:

 זהו המבצר שהימלר הצורר ניסה להופכו למקדש אלילי 

2 תגובות: